main

Instalacje fotoelektryczne

Rozwój technologii odnawialnych źródeł energii sprawił, że obecnie można przy ich wykorzystaniu produkować także energię elektryczną. Możliwe jest to m.in. przez zastosowanie ogniw fotowoltaicznych, które przetwarzają w sposób bezpośredni energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces ten nazywany jest konwersją fotoelektryczną (fotowoltaiczną).

Ze względu na bardzo małe moce tych ogniw łączy się je szeregowo lub równolegle w zespoły, zwane modułami bądź popularnie bateriami słonecznymi, w celu zwiększenia ich natężenia bądź napięcia. Ten sposób wykorzystania energii słonecznej jako do produkcji energii elektrycznej w Polsce i na świecie, jest mniej popularny niż wykorzystanie jej do produkcji energii cieplnej przez instalacje z kolektorami słonecznymi. Prawdopodobnie jest tak w znacznym stopniu ze względu na ich cenę, ponieważ takie rozwiązania są znacznie droższe. Dotyczy to szczególnie systemów małych, autonomicznych. Natomiast duże, podłączane do sieci instalacje fotowoltaiczne nabrały znaczenia i cieszą się uznaniem w świecie. Dzięki czemu powstaje coraz więcej ogromnych elektrowni słonecznych.

Najczęściej fotowoltaikę stosuje się w kosmonautyce (np.sondach, robotach) oraz w miejscach gdzie nie ma możliwości podpięcia obiektów lub urządzeń do sieci. Prócz tego baterie słoneczne umieszczane są w instalacjach małej mocy, np. światła ruchu drogowego, w łodziach, domkach letniskowych, lub jednorodzinnych, przy pompach instalacji słonecznych, a także w różnego rodzaju urządzeniach takich jak np. ładowarki do telefonów, kalkulatory, odtwarzacze mp3 itp. oraz w gadżetach i zabawkach dla dzieci. 

Technologie produkcji ogniw słonecznych, stają się coraz bardziej zaawansowane. Dzięki czemu zwiększa się sprawność ogniw, ich jakość oraz pojawiają się nowe możliwości dostosowania produktu do potrzeb potencjalnych konsumentów. Co więcej zaawansowanie technologiczne procesu produkcji oraz rozwiązania materiałowe pozwalają na obniżenie ceny modułów słonecznych. W związku z czym energetyka oparta na systemach fotowoltaicznych będzie stawała się coraz popularniejszym rozwiązaniem, a przedewszystkim bardziej ekonomicznym.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu:
tel. +48 795 933 535
e-mail. biuro@solarhouse.com.pl

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta lub potrzebują Państwo porady na temat danej usługi - zapraszamy do kontaktu!

Nie jesteście Państwo pewni, jakiego typu instalacje chcecie wykonać - zapraszamy do umówienia bezpłatnej konsultacji oraz wstępnej wyceny!

» Przejdź do formularza
stat4u
realizacja: DREAMO